Dawny Zamek w Przegorzałach, a obecny Zinar Castle to historyczne miejsce z tożsamością z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę Stolicy Małopolski oraz gór. Miejsce nie jest przypadkowe. Synteza natury z materialnym świadectwem historii manifestuje swoje dostojeństwo. 

Wesele oraz ślub w takiej scenerii to iście królewskie wydarzenie, a że Kraków to przecież miasto Królów jeszcze bardziej podkreśla doniosłość Twojej uroczystości. 

W sierpniu 2023 rozpoczęliśmy nową erę tego niezwykłego miejsca. Otworzyliśmy wspólnie znamienny etap dwóch kart historii – Waszej nowej, wspólnej drogi, która wiedzie przez nasze zmodernizowane Wzgórze Zamkowe.

Menu weselne

Za sprawą specjalnie przygotowanego menu, za które odpowiadają nasi szefowie kuchni, Goście mogą rozkoszować się fuzją smaków, celebrując wyjątkowe chwile wszystkimi zmysłami. Kunsztowność zamku dodatkowo wznieca blask historii, zapewniając pięciogwiazdkowy standard. Jako potwierdzenie naszej obietnicy - od kilkudziesięciu lat nasz Team tworzy wyjątkowe wydarzenia w Dworze w Tomaszowicach, realizując corocznie ponad 100 niezapomnianych wesel oraz goszcząc znamienite postacie ze świata sztuki, polityki i kultury.

Lokalizacja

Strategiczne położenie na Wzgórzu Zamkowym w Krakowskich Przegorzałach, na południowo-zachodnim skraju Lasu Wolskiego, dzięki czemu Zamek wprost dominuje nad doliną Wisły. Z tarasu widokowego przy sprzyjającej pogodzie, podziwiać można Tatry, a dzięki lokalizacji od zachodniej strony – zachodzące słońce odbijające się w Wiśle w otoczeniu historycznego obiektu na wapiennej Skale Przegorzalskiej jest wprost zniewalające.

Architektura

Zamek położony jest na planie wydłużonego prostokąta wygiętego w kierunku doliny Wisły. Jest to gmach trzykondygnacyjny, przykryty dachem dwuspadowym, flankowanym z symetrycznie umieszczonymi ryzalitami. Bogate detale architektoniczne, obramowania drzwi, okien i tralki górnego tarasu wykonane z piaskowca, a także elewacje oraz jej fragmenty obłożone tą samą skałą osadową.

Monumentalność i dostojeństwo budowli podkreślają tarasy oraz arkady wyeksponowane od południowej strony, roztaczające się w kierunku Wisły.

Historia miejsca

Historia Zamku w Przegorzałach, czyli obecnego Zinar Castle sięga pierwszej połowy XX w. Projekt zakładał utrzymanie budowli w estetyce z okresu romantyzmu, stylizowanej na nadreńskie zamki.

Zamek był siedzibą Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie został objęty patronatem Mecenasa Sztuki, Członka Rady Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz pełnomocnika Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce - Ziyada Raoofa, by od ponad 30 lat sukcesywnie poszerzać portfolio grupy ZR Hotele o unikalne miejsca takie jak m.in.: XIX-wieczny Dwór w Tomaszowicach, zabytkowa Baszta.

Widok

Zapierający dech w piersiach panoramiczny widok z historycznym zabarwieniem

Malownicza sceneria niczym z baśni - góry, rzeki, lasy...

Niepowtarzalny klimat, który przenosi nas we wnętrza zabytkowych przestrzeni

Finezyjne wnętrza

Zinar Castle zachwyca lekkością i wyrafinowaniem. Przestrzeń utrzymana jest w eleganckiej, minimalistycznej estetyce, inspirowanej nowoczesnymi stylami wnętrzarskimi. Wnętrza bazują na luksusowych materiałach, geometrycznych kształtach, wyrazistych wzorach i zdobieniach. Eteryczny i intymny charakter nadaje mix faktur i materiałów w połączeniu z monumentalnością obiektu. Założeniem projektu było zachowanie historycznej tkanki miejsca, chociażby w postaci drewnianych stropów oraz ścian wykonanych z piaskowca.

Ślub w plenerze z panoramicznym widokiem

Królewskie rozpoczęcie Waszego dnia

Wyjątkowy ślub w królewskim stylu na Wzgórzu Zamkowym z widokiem na panoramę Wisły oraz gór. Tutaj magia rozgościła się na dobre, a niecodzienność stała się codziennością. Spełniamy marzenia i przełamujemy schematy.

Wyjątkowe apartamenty

Para Młoda oraz ich goście mają do dyspozycji 30 pokoi, w tym apartamenty ze spektakularnym, panoramicznym widokiem na Kraków, Wisłę oraz Tatr.

Panorama Apartment View to najlepszy apartament w Zinar Castle, z którego okien roztacza się widok na każdą część świata, dzięki czemu o każdej porze dnia widok jest niesamowity, a za sprawą tego zdjęcia wychodzą spektakularnie.

Umów się na spotkanie

I zakochaj się w Zinar Castle

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją każdą, nawet najmniejszą wątpliwość. Będzie nam niezmiernie miło się z Wami spotkać – nasz team pozostaje do Państwa dyspozycji.

+48 784 084 000

imprezy@zrhotele.pl

Sesja narzeczeńska i ślubna

Z czasem zapominamy, nawet niezapomniane… Fotografie pozostaną z nami na zawsze, uwieczniając to co najpiękniejsze! 

Sesja ślubna to wyjątkowa pamiątka na całe życie. Fotografie, do których będziemy wracać za kilka lat, niepodważalnie budzić będą wiele emocji i wzruszeń. Na najważniejszą sesje w życiu warto wybrać miejsce, które przede wszystkim podkreśli intymność i kameralność wydarzenia, odda klimat przyjęcia weselnego, a także wydobędzie to co najpiękniejsze między Parą Młodą. Wzgórze Zamkowe dzięki nienagannej architekturze, fenomenalnym widokom oraz otoczeniu Lasu Wolskiego stanowi idealną destynację na bajkową sesję marzeń.

Odkryj nasza drugą destynację

Miejsce pełne historii, sztuki i natury

Zaledwie 4 km od Krakowa

Dwór w Tomaszowicach

Oranżeria

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Galeria Panorama

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Spichlerz

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Śluby w plenerze

DWÓR W TOMASZOWICACH
więcej

Porozmawiaj z nami o swoim weselu

Nasi specjaliści zorganizują Twoje wydarzenie

Zinar Castle

Jodłowa 13
30-251 Kraków

© 2024
Zinar Castle